Artykuły florystyczne dekoracją bukietu

Artykuły florystyczne dekoracją bukietu

Nowocześni floryści, podążający za ciągle zmieniającą się modą, przygotowując kompozycje kwiatowe, posługują się akcesoriami florystycznymi czyli materiałami i przyborami ułatwiającymi im wykonanie bukietów, stroików czy innych dekoracji. Materiały techniczne używane przez nich to między innymi: taśmy, kleje, przypinki, uchwyty do świec czy cieszące się coraz większą popularnością druty florystyczne.

Druty florystyczne – rodzaje

   Druty florystyczne, niegdyś skrzętnie ukrywane przed okiem klienta, aktualnie, ze względu na ich dekoracyjne funkcje, coraz bardziej eksponowane pośród kompozycji kwiatowej. Dzięki zastosowaniu tego materiału we florystyce, artyści są w stanie stworzyć uniwersalne i lekkie konstrukcje stanowiące bazę dla bukietu. Rynek oferuje florystom szeroką gamę drutów, mogą to być druty techniczne, dekoracyjne, kolorowe, nawinięte na szpulkę czy też proste cięte. Materiał taki stanowi podstawę, można użyć go w formie surowej, jak również uatrakcyjni kompozycje jeśli doklejone zostaną do niego np. suche liście, papier czy mech.

   Floryści, którzy z zamiłowaniem pracują z drutami, wybierają zazwyczaj druty florystyczne miedziane, ocynkowane i aluminiowe. Wyróżnia się wśród nich drut ocynkowany, który dzięki swojemu stalowemu kolorowi nie dominuje nad kwiatami, a dzięki dobraniu odpowiedniej jego grubości ( nawet do grubości 1.4) daje możliwość wszechstronnego zastosowania.

   Ciekawym rodzajem druta jest również drut kreatywny, inaczej wycior, którego struktura jest giętka i pokryty jest specjalnym materiałem w różnych kolorach. Daje to florystom możliwość tworzenia różnych ozdób, sznurów korali oraz wykonania własnych, niepowtarzalnych  dekoracji.

   Druty florystyczne są niezbędne do pracy florysty i każdy profesjonalista w tej dziedzinie powinien mieć go pod ręką.