Botki idealne na jesień

Botki idealne na jesień

Botki to obuwie, które niezaprzeczanie jest jednym z najlepszych na jesienne lub wiosenne dni. Botki to rodzaj butów nieocieplanych, wykonanych ze skóry naturalnej lub ekologicznej, często w formie sztybletów ale też biker boots czy botków na obcasie, które w przeciwieństwie do zwykłych półbutów czy butów sportowych, osłaniają całą powierzchnię stopy wraz z kostką. Dzięki takiemu obuwiu całe nogi i stopy są osłonięte i chronią przed wiatrem, deszczem czy pierwszymi opadami śniegu. Botki to wygodne obuwie, bo dzięki grubszej podeszwie, platformie czy delikatnemu obcasowi, zapewniają odpowiednie profilowanie dla mięśni i stawów, odciążając je i zapewniając wygodę oraz komfort przez długie godziny.

Sztyblety

Sztyblet są to buty inspirowane jeździectwem konnym, ponieważ ich kształt zapewniał wygodne ułożenie stopy w strzemieniu. Buty te formą przypominają skórzane obuwie męskie, ale bez wiązań, o lekko wystającej grubszej podeszwie, z niewysokim obcasem i uzupełnione pionowymi pasami gumy po wewnętrznej i zewnętrznej stronie buta, co ułatwiało wsuwanie ich na stopę. Sztyblety mają cholewkę sięgającą do kostek lub nieco powyżej, i są zwykle w czarnym, szarym i granatowym kolorze. Sztyblety pasują zarówno do eleganckich stylizacji jak spodnie w kant, biała koszula i marynarka, ale nadadzą się również świetnie w zestawie ze spodniami wykonanymi z jeansu oraz delikatnym, kaszmirowym swetrem.

Botki na obcasie

Chłód i wilgoć to elementy bardzo nielubiane przez nasze stopy szczególnie jesienią, dlatego warto stawiać na obuwie, które ma właściwości nieprzepuszczające wody. Warto również impregnować obuwie odpowiednimi do tego preparatami, które również zakonserwują nasze ulubione buty na długi czas. Co zrobić aby dodatkowo ochronić ciało i nie dopuścić do przemoczenia obuwia? Stawiać na botki na obcasie. Obcas sprawi, że styczność z wodą będzie miał tylko obcas oraz platforma dzięki czemu właściwa część buta, czyli ta okalająca stopę, będzie uchroniona przed nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi.