Dekoracje ślubne do kościoła

Dekoracje ślubne do kościoła

Absolutnie najważniejszym momentem na każdej uroczystości ślubnej jest chwila, w której dwójka zakochanych osób przysięga sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską aż do końca swoich dni. Wtedy właśnie pojawiają się pierwsze łzy – i szczęścia, i wzruszenia. Klimat staje się wręcz podniosły, dlatego wskazane jest, by takie chwile odbywały się odpowiednio przygotowanym miejscu, czyli właściwie udekorowanym kościele. Sklep ślubny pomaga go efektownie i efektywnie ozdobić. Jakie dekoracje warto więc zastosować w kościele, aby stworzyć z niego magiczne miejsce, które wszystkim od razu skojarzy się z zaślubinami?

Zobacz: dekoracje kościoła na ślub – Dekorak

Przed wyborem i zakupem pierwszych dekoracji na pewno warto porozmawiać na ich temat z księdzem. Niektórzy księża mogą nie życzyć sobie chociażby używania elementów wymagających przyklejania ich do ławek, bo po prostu nie chcą, by klej jakkolwiek uszkodził ławy czy inne meble, pozostawiając na nich smugi czy inne ślady. Czasem ograniczenia nakładane są również ze względu na zabytkowy charakter budynku. Tych zasad nie należy łamać. Aby więc nie popełnić żadnego faux pass i nie kupić czegoś, czego później i tak nie będzie można wykorzystać, najlepiej po prostu na spokojnie porozmawiać z księdzem o dekoracjach i spytać go, które z nich są dozwolone, a których wypadałoby jednak unikać.

 

Co dalej? Następnym krokiem będzie ocena ogólnego wyglądu wnętrza. Sklep ślubny oferuje już tak wiele dekoracji kościelnych, że bez trudu da się je zgrać z pierwotną prezencją budynku. Jeżeli jest on dość klasyczny i ma wręcz zabytkowy charakter, plastikowe akcesoria wykonane ze sztucznych materiałów nie będą do niego pasować, jak również i brokatowe balony czy inne nowocześniejsze dodatki utrzymane we współczesnych trendach. Eleganckie wnętrza na ogół najlepiej wyglądają wtedy, gdy są pozostawione same sobie. Oczywiście można je czymś udekorować, ale warto tutaj zdecydować się na minimalne i klasyczne dodatki. Kwiaty zawsze będą akurat dobrym wyborem. One pasują dosłownie do każdego stylu.