Depilacja laserowa- zabieg upiększający o dosyć skomplikowanym przebiegu

Depilacja laserowa- zabieg upiększający o dosyć skomplikowanym przebiegu

Depilacja laserowa- zabieg upiększający o dosyć skomplikowanym przebiegu
5 (100%) 1

Laserowa depilacja, choć skuteczna to nie da się do niej podejść z marszu. Najpierw należy się do niej odpowiednio przygotować. Listę zaleceń daje każdemu potencjalnemu pacjentowi lekarz, który ma przeprowadzić zabieg. Depilacja laserowa może nieść ze sobą pewne konsekwencje dla zdrowia. Dlatego nie warto nic zatajać przed rozpoczęciem depilacji.

Jakie są ogólne zalecenia przed laserową depilacją?

          Po pierwsze, żeby odstawić tak zwane retinoidy. Są to leki, które należy odstawić już na pół roku przed planowanym zabiegiem. Trzeba również zrezygnować z leków światło uwrażliwiających, gdyż przez nie zabieg laserowy usuwania zbędnego owłosienia mógłby spalić na panewce. W poczet substancji światło uwrażliwiających zaliczają się nie tylko leki, ale i zioła. By depilacja laserowa doszła do skutku- trzeba zaprzestać pić dziurawca oraz nagietka.

Sprawdź: depilacja laserowa warszawa – Depilacja.pl

         Nie wolno nawet smarować się maściami, w których składzie są retinoidy. Ręczna depilacja problematycznych miejsc też jest niedozwolona. Trzeba jej zaniechać co najmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem. Opalenizna czy to ta naturalna, czy sztuczna również jest zakazana. Należy również uważać na to, by przypadkiem samemu nie podrażnić strefy ciała, w której ma być przeprowadzona depilacja laserowa.

Jak wygląda depilacja laserowa?

         Po pierwsze na skórze pacjenta przeprowadzana jest próba generalna, jak reaguje ona na działanie lasera. Jeśli nie ma po paru minutach od jego użycia śladów podrażnienia, zabieg jest kontynuowany. Laserowa depilacja polega na oddziaływaniu na melaninę. Jest ona niszczona przez światło lasera, a wraz z nią obumiera cały meszek włosowy.

         By laserowa depilacja przebiegała sprawniej, powinno się przed zabiegiem samemu ogolić newralgiczną strefę. Gdyby podrażnienia po mechanicznym goleniu okazały się poważne, można użyć żeli i preparatów łagodzących. One odbudują warstwę ochronną skóry. Depilacja laserowa, choć popularna ma ściśle określone zasady, których nie wolno lekceważyć. Przy depilacji nie ma nawet mowy o drodze na skróty. Mogłoby się to źle skończyć dla pacjenta.