Dlaczego warto wybrać buty biegowe Under Armour?

Dlaczego warto wybrać buty biegowe Under Armour?

Bieganie uchodzi za jeden z najłatwiejszych i najprostszych w uprawianiu sportów. W końcu wystarczy tylko włożyć na nogi buty i zacząć biegać. Dlaczego jednak pomimo tej łatwości i naturalności, dochodzi do tak wielu kontuzji i urazów podczas biegania? Czym jest to spowodowane? Czy da się temu jakoś zaradzić?

Źle dobrane buty

Głównym powodem kontuzji i urazów, które towarzyszą biegaczom, głównie tym początkującym, są źle i najczęściej przypadkowo dobrane buty. Nie chodzi tu jednak o zły rozmiar, ale często o zupełnie zły typ buta. Często zdarza się wręcz, że duże, nawet 10-kilometrowe biegi pokonywane są w zwykłych trampkach.
Bardzo szybko doprowadza to do nadmiernego obciążenia pewnych części stopy i nogi, co prowadzi do uszkodzeń kolana, stawu skokowego i innych bardzo bolesnych i dotkliwych kontuzji, które skutecznie mogą odebrać zapał do aktywnego trybu życia, polegającego na bieganiu.
Z tego powodu tak bardzo istotne dla każdego biegacza jest to, aby posiadał on dobre jakościowo, a przede wszystkim odpowiednio dobrane do swoich potrzeb buty. Takie, które zapewnią bezpieczeństwo, ale także komfort podczas biegania. Jednym z producentów, który ma swojej ofercie takie właśnie obuwie sportowe jest Under Armour.

Dlaczego właśnie Under Armour?

Under Armour jest firmą niezwykłą. Powstała niespełna 20 lat temu, w zwykłym garażu, gdzie 23-letni student zaprojektował i wyprodukował pierwsze w ofercie firmy egzemplarze odzieży sportowej.
A czymże ta odzież sportowa się charakteryzuje, skoro przetrwała do dziś na tym jakże trudnym rynku i obecnie jest jedną z najlepszych na świecie? Przede wszystkim innowacjami, które obecne są również w obuwiu sportowym Under Armour.

buty biegowe under armour
Chodzi tu przede wszystkim o technologie o nazwie Micro G. Jest to specjalistyczna pianka, która jest umieszczona w bucie pomiędzy podeszwą a cholewką. Jej zadanie jest podobne co używanych u innych producentów pianek, czyli zapewnianie amortyzacji stopie podczas biegu na twardej nawierzchni. Micro G dzięki swojej niezwykłej konstrukcji pozwala jednak na znacznie więcej. Jest ona po pierwsze znacznie lżejsza niż inne tego typu pianki, a po drugie znacznie lepiej oddaje ona energię, która wytwarzana jest podczas biegu. Dzięki temu wrażenia podczas biegania są dramatycznie różne od tych, które towarzyszą innym butom.
Z tego właśnie powodu, niezależnie czy biega się rekreacyjnie, pół amatorsko, czy też w pełni profesjonalnie, obuwie sportowe Under Armour jest tym, które z pewnością zapewni wszystko to, co potrzebne będzie do dobrej zabawy podczas biegania.