Drewno na okładki noża

Drewno na okładki noża

Nożoróbstwo to niezwykle ciekawa i pasjonująca dziedzina rzemieślnicza zajmująca się jak sama nazwa wskazuje wyrabianiem noży. W 100% proces odbywa się własnoręcznie przez co trzeba wyposażyć się w wszystkie potrzebne do pracy materiały i akcesoria. Bez tego nie jest możliwe stworzenie udanego projektu dla własnego noża.

Jednym z najważniejszych elementów oprócz ostrza jest użycie wysokiej jakości materiałów służących do wyrobu rękojeści. To ona sprawia pierwsze wrażenie po tym, jak nóż trafia w ręce swojego właściciela. To jak leży i jak jest wyważony daje bardzo ważny efekt w całokształcie.

W sklepie Craftpoint można znaleźć drewno na okładki noża w najwyższej jakości dzięki czemu będzie można stworzyć kompletny i dobrze wyglądający projekt własnego noża.

 

Zobacz także: drewno na okladki noża – CraftPoint

 

Drewniane okładki na rękojeść noża – charakterystyka

W ofercie Craftpoint można znaleźć drewniane bloczki i okładki. Do najlepszych zaliczyć można bloczki drewna stabilizowanego. Jak sama nazwa wskazuje zapewniają wysoką wytrzymałość, a do tego odporność na wilgoć. Dzięki temu nóż nawet w najtrudniejszych warunkach survivalowych będzie mógł pozostać niezmieniony. Jest to spowodowane hydrofobowymi właściwościami – hydrofobowa powierzchnia wręcz odpycha od siebie wodę przez co nie może ona dotrzeć do powierzchni drewna i wsiąknąć w jego strukturę.

 

Drewno występuje w różnych gatunkach. W zależności od preferencji można wybrać drewna pochodzenia europejskiego, bądź azjatyckiego czy nawet tropikalnego. Materiały do wytworzenia okładek jakie można znaleźć w sklepie Craftpoint są idealne zarówno dla osób zaczynających swoją przygodę z nożoróbstwem jak i osób bardziej doświadczonych.

Drewniane okładki występują już w gotowych konfiguracjach, które wystarczy osadzić na świeżo wykonanym ostrzu – jest to bardzo wygodne i komfortowe. Co do aspektów wizualnych to jest to sprawa wysoce indywidualna; każdy może wybrać wzór jaki tylko zapragnie.

 

Podsumowanie

W sklepie Craftpoint można znaleźć wysokiej jakości drewniane okładki na rękojeść noża, z których każdy będzie bardzo zadowolony.