Czym jest analiza techniczna?

Analiza techniczna pozwala na zwiększenie prawdopodobieństwa wykonania dobrej inwestycji, która zwróci danej osobie włożone pieniądze z sporą nawiązką. Na forxie i giełdzie występuje wiele różnorodnych metod analiz, które pozwalają na inwestowanie z mniejszym ryzykiem i większą skuteczność. Jedną z takich metod jest analiza techniczna.

Czym jest analiza techniczna?

Analiza techniczna bywa bardzo często mylona z analizą fundamentalną. Ta druga jest wszystkim tym, co się dzieje wokół wykresu – w danym miejscu,

Read More
Lokaty długoterminowe – czy wciąż są opłacalną inwestycją?
5 / 5 ( 1 vote )

Mianem lokat długoterminowych określa się te, których okres zapadalności wynosi minimum 12 miesięcy, aż do kilku lat. Stanowią one rozwiązanie dla osób, które chcą zainwestować swoje pieniądze w bardzo bezpieczny sposób i jednocześnie pozbawić się dostępu do nich na dłuższy czas.

 

Rodzaje oprocentowania w lokatach długoterminowych

Można wskazać oprocentowanie stałe lub zmienne. W pierwszej sytuacji –

Read More
Czy Stany Zjednoczone są nadal supermocarstwem?
5 / 5 ( 1 vote )

Podczas gdy silny globalny wzrost gospodarczy końca XIX i początku XX wieku napędzany był częściowo przez dwie pierwsze fazy industrializacji i rewolucji transportowej w Europie Zachodniej, kolejne wojny na starym kontynencie osłabiły wzrost gospodarczy i kraje europejskie. Od tego czasu globalizacja dała impuls do globalnego wzrostu gospodarczego, jednocześnie doprowadzając Stany Zjednoczone do uzyskania statusu supermocarstwa globalnego.

Czym jest globalizacja?

Globalizacja to przede wszystkim kontakty handlowe pomiędzy różnymi częściami świata.

Read More
Czym są kryptowaluty?
5 / 5 ( 1 vote )

Kryptowaluta jest rodzajem wirtualnej waluty. Czym się cechuje? Jakie kryptowaluty istnieją?

Kryptowaluta

Kryptowaluta opiera się na systemie księgowym – przechowuje informacje o stanie posiadania umownych jednostek. Najbardziej znaną kryptowalutą jest bitcoin, ale istnieją także altcoiny, namecoiny, peercoiny. Co ciekawe, wciąż powstają nowe rodzaje takich walut. Każdy może pobrać i stworzyć własną monetę. Taka opcja jest wykorzystywana głównie na rynkach finansowych,

Read More