Jak postępować po zabiegu depilacji laserowej?

Jak postępować po zabiegu depilacji laserowej?

Bardzo możliwe, że już w niedalekiej przyszłości depilacja laserowa zastąpi ludziom wszystkie inne metody usuwania niechcianego owłosienia. Być może nawet sama planujesz z niej niedługo skorzystać. Nie możesz się tego doczekać, bo od zawsze jednym z twoich większych marzeń było to, by już nigdy więcej nie musieć golić swojej skóry zwykłymi jednorazowymi maszynkami. A teraz to marzenie może się ziścić. Depilacja laserowa Poznań zagwarantuje ci idealną gładkość skóry, którą będziesz mogła cieszyć się już zawsze. Aby tak jednak rzeczywiście się stało, najpierw dobrze przygotuj się do zabiegu, a po jego przeprowadzeniu zadbaj o właściwą rekonwalescencję. Musisz po prostu zregenerować twoją skórę, by ta szybciej się odbudowała. W tym celu przestrzegaj koniecznie poniższych zaleceń. Nie są one szczególnie skomplikowane czy trudne do wykorzystania w praktyce.

Sprawdź: depilacja laserowa poznań – Depilacja.pl

Efekty po depilacji laserowej

Jeżeli tuż po przeprowadzonej depilacji laserowej dostrzeżesz na swojej skórze pewne nieprawidłowości, czyli np. lekkie podrażnienie, delikatny obrzęk czy zaczerwienienie, absolutnie nie musisz się tym przejmować i nie musisz od razu zgłaszać się do swojego lekarza. To normalne. Jest to reakcja skóry na oparzenie wywołane przez laser. Tego typu objawy ustępują zwykle już po kilku godzinach, a maksymalnie mogą się utrzymywać przez kilka dni. Aby mimo wszystko przyspieszyć proces gojenia się skóry, przede wszystkim na jakiś czas zrezygnuj z gorących i długich kąpieli. Myj się pod prysznicem i rób to pod letnią lub chłodną wodą. Depilacja laserowa Poznań wymusza na tobie także konieczność rezygnacji z korzystania z basenu oraz sauny. Oczywiście po paru tygodniach znów będziesz mogła chodzić do tych placówek, ale na razie lepiej to sobie odpuść.

Depilacja laserowa wymaga od ciebie także dokonania pewnych czasowych zmian w pielęgnacji ciała. Przez jakieś dwa tygodnie liczone od momentu wykonania zabiegu nie wykonuj peelingów i nie próbuj złuszczać skóry jakimiś innymi metodami. Twoja pielęgnacja powinna być jak najbardziej naturalna.