Jak wybrać wózek inwalidzki?

Jak wybrać wózek inwalidzki?

Produkty dla osób niepełnosprawnych przede wszystkim obejmują bardzo przydatne wózki inwalidzkie. Są one wykorzystywane przede wszystkim przez osoby, które mają problemy z samodzielnym przemieszczaniem się i potrzebują do tego celu odpowiedniego wsparcia.

Rodzaje wózków inwalidzkich

W sprzedaży można znaleźć bardzo różne rodzaje wózków inwalidzkich, które są przeznaczone dla osób starszych, a także osób niepełnosprawnych. Wśród najpopularniejszych modeli tego rodzaju produktów można wyróżnić następujące:

– wózki o napędzie ręcznym, czyli standardowym,

– wózki o napędzie elektrycznym.

Najpopularniejszym rodzajem wózka inwalidzkiego jest wózek, który posiada napęd ręczny. Produkty w tym charakterze są przede wszystkim dużo tańsze od wózków o napędzie elektrycznym, dlatego są one tak często wybierane przez wielu ludzi. Mogą być one wyposażone zarówno w duże, jak i małe koła, które dobiera się według swoich potrzeb. Można także kupić wózek o napędzie elektrycznym, który będzie szczególnie przydatny na trudnym terenie, pełnym wzniesień.

Zobacz: Wózki inwalidzkie od Nieograniczeni.com

Jak wybrać wózek inwalidzki?

Wybór odpowiedniego wózka inwalidzkiego nie jest decyzją prostą. Bez wątpienia zależy on od wielu czynników. Podczas zakupu tego rodzaju produktu warto przede wszystkim wybrać odpowiedni rodzaj wózka. Musi być on w dobry sposób dostosowany do rodzaju choroby osoby, która będzie na nim jeździć, a także stopnia jej niepełnosprawności. Należy również zwrócić uwagę na tryb życia użytkownika oraz to, czy będzie on często korzystał z tego rodzaju pojazdu. Istotnym aspektem jest także wybór dobrze dopasowanych kół do wózka. Mniejsze koła bardzo dobrze sprawdzą się we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach zamkniętych, takich jak domy opieki czy szpitale. Natomiast większe koła z powodzeniem można używać na zewnątrz, na przykład podczas spacerów. Wózek powinno się także stosunkowo łatwo prowadzić, dlatego warto na to zwrócić uwagę podczas jego zakupu. Bez wątpienia jest to bardzo istotny aspekt podczas całokształtu jego użytkowania.