Jak zostać modelką?

Jak zostać modelką?

Modeling to trudna, ale na pierwszy rzut oka, bardzo dochodowa i ciekawa praca.WIele młodych dziewcząt oraz chłopców marzy o tym, by chodzić po wybiegu czy brać udział w sesjach zdjęciowych do poczytnych magazynów. Sława oraz duże pieniądze, które kryją się za tym z pozoru prostym zawodem, są często zwieńczone nie tylko potem i łzami, ale również ciężką pracą nad sobą. Dieta, ćwiczenia fizyczne, wielogodzinne pozowanie w niezmiennej pozie, zmiana makijażu, farbowanie włosów czy nakładanie różnych lakierów na paznokcie bardzo wyniszczają ciało, dlatego każdy, kto chce związać się z tym zawodem, musi mieć bardzo dużo silnej woli, być otwartym na zmiany oraz nieustannie dążyć do zachowania perfekcyjnego wyglądu.

Przypadek

Bardzo często zdarza się tak, że wiele światowej sławy modelek zostało zaangażowanych do tej pracy całkowicie przez przypadek. W jaki sposób? Osoby związane z branżą modelingową, podróżując po świecie czy po prostu, przebywając w zwykłych, codziennych miejscach jak kawiarnie czy teatr, widząc konkretny typ urody, odpowiadający wybiegowym kształtom, zaczepiają takie osoby z zainteresowaniem proponując przyjście na casting, lub angaż do sesji czy do pokazu. Oczywiście, na pierwszy rzut oka taki sposób wydawać się może nieco dziwny, nie zmienia to jednak faktu, że w wielu przypadkach, jest to sposób bardzo efektywny i skuteczny.

Castingi

Elementem, który nieodłącznie wpisuje się w zawód modelki czy modela, jest casting. Jest to sposób wyłonienia najlepszych kandydatów w drodze selekcji tych, którzy biorą w nim udział. Casting jest często wieloetapowy poprzez analizę zdjęć twarzy i sylwetki, sprawdzenie wymiarów, a następnie, sprawdzenie na żywo sposobu i stylu poruszania się modelki. W castingach bierze udział wiele osób, z których często tylko kilka zostaje zaangażowanych do projektu. Jeżeli modelka spodoba się osobom z agencji modelingowej, wtedy może liczyć na systematyczne kontrakty i stałą opiekę osoby z branży. Zawód modelki i modela jest trudny,  ale mając doświadczenie i kilka projektów za sobą, można poszerzać swoje kontakty i rozpocząć karierę również za granicą.