Jeans w różnych odsłonach

Jeans w różnych odsłonach

Jeansowy materiał znają chyba wszyscy i choć obecnie wiele elementów ubioru nie jest wykonanych z klasycznego denimu, a z materiałów podobnych do jeansu, uzupełnionych stretchem i innymi domieszkami, jest to materiał, który można wykorzystać w stylizacji na wiele sposobów. Kojarzy się przede wszystkim ze spodniami, ale może być też użyty do wykonania katan, koszul, szortów czy płaszczy, a jego ponadczasowy charakter i możliwości sprawiają, że od wielu lat nie wychodzi z mody i z całą pewnością w najbliższym czasie z niej nie wyjdzie.

Spodnie- popularne kroje

Czym byłaby szafa bez pary klasycznych jeansów? A czym byłaby bez kilku par spodni wykonanych z tego materiału? Jeansy to nieodłączny element garderoby dziecięcej, męskiej i damskiej, a szczególnie w tej ostatniej wyróżnia się wielością modeli, które każda kobieta powinna mieć. Obecnie spodniami, które wiodą prym są jeansy rurki lub skinny jeans. Obydwa modele charakteryzują się niesamowicie dobrym dopasowaniem do sylwetki, dobrze opinają pośladki, uda oraz łydki, a ich długość sięga kostek dzięki czemu świetnie eksponują nałożone na stopy obuwie. W takich spodniach uzupełnionych stretchem każda sylwetka będzie prezentować się dobrze, a przy odpowiednim układzie kieszeni tylnych, równie świetnie zaokrągli bądź wysmukli pośladki. Innym, niesamowity i powracającym do łask modelem są dzwony. To jeansy o poszerzanych od wysokości kolan nogawkach, które mogą wydłużyć i wysmuklić sylwetkę, natomiast ich krój sprawia, że buty będą niewidoczne dla oka.  Spodnie rurki były wykonywane nie tylko z jeansu, ale również z nieco cieńszego, bawełnianego materiału, lub grubszego i cieplejszego sztruksu.

Inne elementy garderoby wykonane z jeansu

Katana, czyli denimowa kurtka, to must have tego sezonu, i co ciekawe, występująca nie tylko w niebieskim kolorze. Świetnym rozwiązaniem i urozmaiceniem stylizacji może być katana w kolorze białym czy nawet różowym i czerwony. Kolorowe katany  świetnie sprawdzą się wiosną, czy w chłodniejszy dzień, latem. Inną formą jeansowego okrycia wierzchniego może się okazać koszula nałożona w formie rozpiętej i delikatnie powiewająca klapami na wietrze, jak również w formie zapiętej jak klasyczna koszula zapinana na guziki, czy jak to często bywa w przypadku jeansowych koszul, za zatrzaski.