Nauka gry na gitarze

Nauka gry na gitarze

Ten stosunkowo prosty instrument, ma jedną ogromną zaletę. Jaką? Mianowicie, można nauczyć się na nim grać w praktycznie w każdym wieku, co nie zmienia faktu, że podobnie jak inne instrumenty muzyczne, żeby dojść do perfekcji, trzeba ćwiczyć. Gitara to instrument strunowy składający się z gryfu, pudła rezonansowego i strun, natomiast sam gryf podzielony jest progami, które systematyzują sposób ułożenia palców i pozwalają na uzyskanie konkretnego dźwięku. Nauka gry na gitarze to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, na rozwój osobisty, czy nawet możliwość do przeistoczenia pasji w przyszłą pracę. Hobby jakim jest granie na gitarze pozwala też na akompaniament do śpiewania podczas wszelkich spotkań rodzinnych i ze znajomymi. Czy warto podjąć się takiego zajęcia? Jak rozpocząć naukę gry na gitarze?

Szkoła muzyczna

Wiele osób twierdzi, że szkoła muzyczna to wcale nie jest dobre miejsce na naukę gry na gitarze, ponieważ po sześciu latach uczęszczania na zajęcia nie tylko z gry, ale również na zajęcia grupowe, audycje muzyczne czy naukę o nutach, tak naprawdę nie przekłada się to na jakość gry, a jedynie na umiejętność melodyjnego zagrania muzyki, co często nie jest wcale przydatne na co dzień. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybór innego instrumentu do nauki w szkole muzycznej, na przykład pianina, skrzypiec czy saksofonu. Są to trudniejsze instrumenty, ale pasja i zaangażowanie mogą doprowadzić do stopnia zawodowego i wielu możliwości gry w orkiestrach czy zespołach muzycznych. W przypadku gitary bardzo dużo osób, które zawodowo zajmują się grą na gitarze, uczyły się na własną rękę w domu lub uczęszczały początkowo na zajęcia grupowe do Domów Kultury.

Gitara idealna dla samouka

Tym, co zdecydowanie umożliwia zainteresowanie się grą na gitarze jest jej cena. Stosunkowo proste, ale dobre gitary dla początkujących można kupić w granicach 250-350 zł co jest całkiem przystępną kwotą. W miarę trwania nauki oraz zainteresowania gitarą elektryczną czy elektro-akustyczną, warto wymienić bądź dokupić bardziej zaawansowaną gitarę, dzięki czemu stale będziemy zmotywowani do podnoszenia swoich kwalifikacji muzycznych.