Nauka od samego początku

Nauka od samego początku

Od urodzenia, gdy dziecko poznaje świat praktycznie wszystko jest dla niego nowe. Ma przed sobą bardzo trudne zadanie, które będzie tak naprawdę w dużym stopniu decydować o jego przyszłości – edukację. Dla dziecka edukacja będzie oznaczać uczenie się nowych cech pozwalających na lepsze poznanie świata wszystkimi zmysłami. Jednak często dzieci niechętnie podchodzą do nudnych ćwiczeń owocujących nowymi umiejętnościami. Wszystko to zależy od charakteru dziecka. Jednak istnieje dobre wyjście z tej sytuacji. Mianowicie zabawka edukacyjna. Jest to na pozór dla dziecka zwykła zabawka, która dobrze się mu kojarzy poprzez spędzenie wolnego czasu na wspaniałej zabawie. Jednak autorzy zabawek edukacyjnych ukryli w nich jakieś elementy naukowe, które dziecko uczy się niejednokrotnie nieświadomie!

Zabawka edukacyjna – pewna przyszłość Twojego dziecka

Zabawka edukacyjna z definicji będzie miała za zadanie polepszanie cech dziecka takich jak słuch, wzrok, spostrzegawczość, dotyk czy koordynacja ruchowa. Wszystko zależy od tego jaką zabawką dziecko będzie się bawić. Jednak aby zabawka mogła uzyskać dostojne miano edukacyjnej to musi oddziaływać na określone sfery mózgu niejako wymuszając w dziecku pracę nad sobą. Aspekty takie jak emocjonalne, psychiczne czy społeczne i praca nad nimi sprawią, że dziecko chętniej będzie wychodziło w świat stając się coraz bardziej otwarte na nowe doświadczenia.

 

Rodzaje najlepszych zabawek edukacyjnych + mądry ich wybór

Do najczęściej wybieranych zabawek edukacyjnych, które znajdują się w sklepach z tymi przedmiotami mogą należeć:

-Puzzle kreatywne i obserwacyjne; na pozór podobne do klasycznych, lecz mają w sobie ukryte cechy jak alfabet, cyfry czy też ilustracje interesujące dzieci.

-Stoliki interaktywne – dziecko siedzi i na konsoli znajdującej się przed nim znajdują się specjalne przyciski. Po ich kliknięciu powstają odpowiednie głosy czy też świecą się kolorowo.

-Klocki – budują koordynację i kreatywność dziecka

Niezależnie od tego jaka zabawka zostanie wybrana – ważne aby dziecko było ją zainteresowane, a jego trudność była dopasowana do jego wieku – i recepta na zdrową zabawę gwarantowana!