Niezbędnik florysty – poznaj przydatne narzędzia

Niezbędnik florysty – poznaj przydatne narzędzia

Stworzenie idealnej kompozycji kwiatowej na różne okazje wymaga sporo przygotowań i wbrew pozorom nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Na szczęście istnieją narzędzia, które mogą znacznie ułatwić pracę i pomóc stworzyć zarówno piękne, jak i stabilne wiązanki. Co szczególnie przyda się do tworzenia dekoracji z kwiatów?

Po co sięgnąć?

Do przygotowywania różnego rodzaju kwiatowych wiązanek przydadzą się druty florystyczne. Ich zastosowanie sprawdzi się idealnie zarówno do tworzenia bukietów z kwiatów żywych, jak i sztucznych. Drut jest giętki, dlatego jego kształt można modyfikować w zależności od potrzeb. Mimo swojej elastyczności jest jednak trwały, co zapewnia stabilność stworzonej kompozycji.

Wykorzystanie drutu w praktyce

Druty sprawdzą się idealnie do stabilizacji skomplikowanych kompozycji kwiatowych, takich jak np. wianek ślubny. Dzięki ich wykorzystaniu możliwe jest również tworzenie pięknych stopniowanych bukietów.

Funkcja ozdobna

Druty mogą pełnić funkcje nie tylko stabilizujące kwiatową konstrukcję. Floryści często wykorzystują je jako istotny element dekoracyjny. Możliwości ozdobne drutu są ogromne. Druty występują w różnych kolorach czy grubościach, dlatego wystarczy jedynie dopasować jego rodzaj do swojej kompozycji.

Jak dobrać akcesoria?

Dopasuj rodzaj drutu do swojej kompozycji. Zwróć uwagę na jego kolor i grubość. Do bukietów sprawdzą się inne druty niż do wianków. Wcześniej dokładnie zaplanuj, co chcesz wykonać i jakie narzędzia będą ci najbardziej potrzebne.