Drukarka – urządzenie obecne w wielu miejscach

Praca, dom, szkoła… Praktycznie wszędzie w dzisiejszych czasach obecne są drukarki. To dzięki nim można z szybkością i łatwością przeprowadzać wiele operacji biznesowych, które znacznie przyśpieszają wiele procesów roboczych. Sam wydruk faktur ułatwia godziny pracy i analizowania produktów, które przyszły do magazynów różnych przedsiębiorców. Dodatkowo wypracowania szkolne, prace dyplomowe.. Wszystko odbywa się za pośrednictwem drukarki. Jednak w każdej z nich przychodzi czas na zmianę tonera, który się już skończył. Ten wybór może okazać się niezwykle kluczowy z perspektywy przyszłego funkcjonowania drukarki,

Read More
Drewno na okładki noża

Nożoróbstwo to niezwykle ciekawa i pasjonująca dziedzina rzemieślnicza zajmująca się jak sama nazwa wskazuje wyrabianiem noży. W 100% proces odbywa się własnoręcznie przez co trzeba wyposażyć się w wszystkie potrzebne do pracy materiały i akcesoria. Bez tego nie jest możliwe stworzenie udanego projektu dla własnego noża.

Jednym z najważniejszych elementów oprócz ostrza jest użycie wysokiej jakości materiałów służących do wyrobu rękojeści. To ona sprawia pierwsze wrażenie po tym, jak nóż trafia w ręce swojego właściciela.

Read More
Komunikacja – ważny element na trudnych trasach

Na długich trasach, a przeważnie tylko takie wykonują samochody ciężarowe ważny jest dobry kontakt między kierowcą oraz zleceniodawcą. To oni ustalają między sobą dokładne godziny przyjazdu i wyładowania towaru – na drodze bywa różnie. Możliwe opóźnienia i awarie czy inne nieprzewidziane sytuacje mogą wpłynąć na termin dowozu. Dlatego komunikacja jest tak ważna. Jednak w samochodach ciężarowych występują różnego rodzaju komunikacje – nie tylko takie..

 

Rodzaje komunikacji samochodów ciężarowych

Każdemu choć raz w życiu doskwierała samotność.

Read More
Specyfikacja ciągników siodłowych

Ciągnik siodłowy to z definicji samochód pokaźnych rozmiarów zwany samochodem transportowy, który jak sama nazwa wskazuje został stworzony do ciągnięcia innych pojazdów beznapędowych. Dlatego najczęściej spotkać można sytuację, w której do ciągnika siodłowego przyłączone są naczepy, które opierają swój ciężar na ciągniku, bądź też przyczepy. Oczywiście można też spotkać bardziej funkcjonalne konstrukcje, które są wyspecjalizowane do przewozu materiałów specjalnych bądź delikatnych. Przykładem są cysterny.

 

Rodzaje ciągników siodłowych

Ciągniki siodłowe to odpowiedzialne samochody ciężarowe.

Read More

Każdy przedsiębiorca posiadający na własność flotę samochodów wie ile jest z nimi ,,zachodu”. Utrzymanie dobrej kondycji finansowej swojej firmy przy ciągle zmieniających się warunkach bywa niezwykle trudne. Zmiany w prawie, ciągle windujące ceny paliw czy też troska o naprawy i przeglądy techniczne może przyprawić o ból głowy nawet najbardziej wytrzymałego zarządcę. Jednak w dzisiejszych czasach, gdzie technologia ciągle się rozwija można skusić się na udogodnienia, które z pewnością pomogą w zarządzaniu branżą TSL – takim rozwiązaniem jest telematyka DBK Fleet Management.

Read More
Stacja kontroli pojazdów – badania techniczne

W momencie prowadzenia i posiadania swojej własnej floty samochodów ciężarowych każdy przedsiębiorca wie, że trzeba je serwisować regularnie. Pokonują one przecież wiele tysięcy kilometrów na swoich trasach dlatego też należy zadbać o ich funkcjonalność a również bezpieczeństwo kierowców na drodze. W innym razie może dojść do wypadku, lub do awarii na trasie co spowoduje przestoje i utratę pieniędzy bądź niedotrzymanie terminów. Zgodnie z panującymi przepisami podlegają one także badaniom technicznym, które dopuszczać będą samochody do wjechania na drogi.

Read More
Dobrze dobrane opony podstawą przyczepności samochodu ciężarowego

Na wszystkich europejskich drogach samochodów ciężarowych przybywa. Ciągły wymóg transportu różnego rodzaju dóbr sprawia, że kierowcy wraz z swoimi ciężarówkami są bardzo eksploatowani. Aby bezpieczeństwo podczas długich podróży było na najwyższym poziomie warto zabezpieczyć samochód wybierając dla niego odpowiedniej jakości opony, które będą cechowały się wysoką odpornością i dobrą przyczepnością. W takim wypadku niesprzyjające warunki środowiska takie jak śnieg, deszcz, wysoka temperatura czy chłód pozostaną niestraszne wszystkim odpowiedzialnym kierowcom.

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze opon?

Read More
Wynajem długoterminowy – na co zwracać uwagę

Każdy przedsiębiorca chce, żeby jego firma była jak bardziej rentowna i przynosiła jak największe benefity dla jego osoby. Jednak na rynku przewozowym trudno się przebić i nie raz trzeba obniżać ceny czy targować się z zleceniodawcami. Dodatkowe koszty jakie są związane z utrzymanie floty, naprawą samochodów i przeprowadzaniem u nich kontroli technicznych bywają bardzo duże. U starszych samochodów ryzyko awarii bywa bardzo duże, a samochody wtedy nie dość, że posiadają przestoje, to jeszcze chłoną koszty.

Read More
Ciągniki siodłowe – rodzaje i cechy

Specyfikacja ciągników siodłowych to ciężki orzech do zgryzienia dla każdego przedsiębiorcy zastanawiającego się nad kupnem jednego z nich do swojej floty. Wybór tego niezawodnego i dobrze sprawdzonego pojazdu często jest bardzo trudny – duża liczba producentów i ugrupowań może przyprawić o spory ból głowy. Aby wybrać ten odpowiedni należy pozyskać jak najwięcej informacji o dostępnych na rynku ciągnikach aby mieć wiedze, która umożliwi wybór ciągnika, który będzie jak najlepiej przystosowany do swoich potrzeb.

 

Read More
Pozycjonowanie stron internetowych

Na ten moment świat marketingu nie wynalazł jeszcze skuteczniejszego narzędzia do promowania stron internetowych od pozycjonowania. Pozycjonowanie stron to narzędzie niezwykle efektywne, a w efektywności kryje się jego cała moc. Gdy już przeznaczasz pewne pieniądze na z założenia dość drogie działania marketingowe, chcesz przecież, by coś ci one dały – np. rozpowszechniły twoją stronę wśród Internautów. Skoro zainteresowałeś się pozycjonowaniem, na pewno zależy ci na tym, by zaistnieć w sieci. Cele tego mogą być różne,

Read More