Przedtreningówka – wsparcie przed aktywnością

Przedtreningówka – wsparcie przed aktywnością

Zmęczenie spowodowane wysoką aktywnością w ciągu dnia nie jest czymś nowym. W skład tego wchodzi trzymanie diety, praca, słaby sen, nauka czy inne obowiązki pochłaniające energie. Skumulowanie tych wszystkich składowych sprawia, że niejednokrotnie organizm sportowca jest zmęczony i nie ma sił aby z dużą efektywnością przeprowadzić daną jednostkę treningową. Z pomocą przychodzą preparaty przedtreningowe.

Przedtreningówki – działanie, definicja

Jest to suplement/preparat będący mieszanką substancji, których zadaniem jest dostarczenie ,,kopa” do organizmu zmniejszającego uczucie zmęczenia i w konsekwencji pozwalając na wykonanie efektywnego treningu. Z definicji stosuje się ją zaraz przed treningiem. Do jej głównych zadań należy prawidłowe pobudzenie mięśni do pracy dostarczając im substratów energetycznych do skurczów i regeneracji oraz pobudzenie układu nerwowego niwelując efekt zmęczenia.

Zobacz: https://wxnlabs.com/k/przedtreningowki/

Rozróżnia się dwa główne działania i odpowiedzialne za nie składniki, które można znaleźć w omawianych preparatach. Są to:

-Działanie na mięśnie – lepsze ukrwienie spowodowane tak zwanymi boosterami tlenku azotu pozwala na lepsze utlenowanie i regeneracje tkanek mięśniowych. Związane jest to z faktem, że tlenek azotu działa rozkurczająco na naczynia krwionośne przez co mogą one przenosić tlen efektywniej. Do takich substancji należeć będą cytrulina lub arginina

-Działanie na układ nerwowy – pobudzenie do wydzielania adrenaliny czy też obniżenie uczucia zmęczenia poprawia jakość treningu. Kofeina lub tauryna są najczęściej używane ze stawki.

Do najczęściej używanych form przedtreningówek należą shoty, proszki i żele.

Podsumowanie

Niezależnie od formy przedtreningówki ważne jest aby korzystać z niej z umiarem i nie przekraczać dziennych maksymalnych wartości referencyjnych każdego z jej składnika. Wtedy mogą okazać się bardzo dobrą pomocą w treningu ułatwiającą jego przebieg i zwiększającą przyjemność jaką aktywność fizyczna dostarcza człowiekowi.