Sprawna i wygodna szuflada na wyciągnięcie ręki

Sprawna i wygodna szuflada na wyciągnięcie ręki

Korzystanie z szuflad może być z jednej strony przyjemne, a z drugiej strony denerwujące. Wszystko będzie zależeć od tego jak zaprojektowana jest szuflada i czy w swojej budowie posiada dobrze zaprojektowane prowadnice meblowe. Dzięki takiemu wynalazkowi korzystanie z szuflady może być bardzo proste i wygodne. Prowadnica szufladowa sprawia, że korzystanie z szuflad będzie zdecydowanie lepsze niż korzystanie z głębokich szafek. W tych drugich dostęp do pożądanych przedmiotów jest ograniczony i często uzależniony od gimnastykowania się danej osoby w celu sięgnięcia po daną rzecz. Prowadnice meblowe przeniosą wspomnienia o takich sytuacjach w odległą przeszłość – pozwalają one na pełny wysuw szuflady co umożliwia obejrzenie na własne oczy całej powierzchni szuflady i przedmiotów w niej dostępnych.

 

 

Rodzaje prowadnic meblowych

Prowadnice meblowe jak każde artykuły meblowe występują w różnych rodzajach dopasowanych w różny sposób do preferencji kupującego. Najczęściej na rynku można spotkać prowadnice:

Rolkowe – najprostsza budowa, której montaż jest dziecinnie prosty dlatego też każdy kto sam chce zamontować swoje prowadnice będzie z nich zadowolony. Ich budowa opiera się na rolkach, które usytuowane są na łożyskach. Rolkowe prowadnice są kolorowe, dlatego z sukcesem można dopasować je do pokojów dla dzieci chcąc ożywić otoczenie. Są one jednak dość delikatne, dlatego powinny być montowane w szufladach z lekkimi przedmiotami w środku. Wtedy można mieć pewność co do jej trwałości – w przeciwnym razie może się wygiąć i sprawiać, że korzystanie z szuflady stanie się problematyczne.

Prowadnice dolnego montażu – idealne dla szafek, które same w sobie mogą stanowić piękny wystrój danego pomieszczenia. Niejednokrotnie prowadnice potrafią zepsuć wygląd pięknego mebla ,,pobierając opłatę” za dobrą funkcjonalność. Jednak na takie potrzeby zaprojektowano prowadnice dolnego montażu, które nie będą widoczne podczas korzystania z szuflady.

-Prowadnice kulkowe – bardzo silne i trwałe dlatego z powodzeniem mogą być wykorzystane do dosłownie cięższych zadań jakimi jest utrzymywanie masywnych, dużo ważących przedmiotów jak sterty ważnych dokumentów czy szkolnych książek. Jednak aby je zamontować może być potrzebna pomoc fachowca, gdyż jest to bardziej skomplikowane.

 

 

Podsumowanie

Przed wyborem swojej prowadnicy meblowej do szuflad należy zastanowić się nad jej przeznaczeniem. Po dokonaniu oceny jakie przedmioty będzie się przechowywać w szufladzie i przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw można zdecydować się na zakup i zamontowanie prowadnicy meblowej.