Sprzątanie na miarę XXI wieku

Sprzątanie na miarę XXI wieku

Technologia bardzo szybko się zmienia. Nie tylko podlega tym zmianom komputeryzacja czy telefonia komórkowa, ale również ilość i jakość różnorodnych sprzętów codziennego użytku. Odkurzacze, które cały czas służą w efektywnym sprzątaniu, pomału są wypierane przez inteligentne urządzenia, które nie tylko efektywnie sprzątają, ale robią to samoistnie albo na żądanie w konkretnym, ustalonym wcześniej czasie, bądź też poprzez sterowanie przy pomocy smartfona wtedy, gdy to konieczne. Ponadto bardzo wydajnym jeszcze nie do końca docenionymi sprzętami są elektryczne urządzenia myjące, między innymi marki Karcher, które poprzez podgrzewanie wody w zbiorniku wytwarzają parę wodną, bardzo użyteczną w sprzątaniu i dezynfekcji podłóg, okien czy armatury łazienkowej. Czy warto wykorzystać nowoczesne urządzenia by ułatwić sobie życie? Po które z nich warto sięgać?

Robot sprzątający

Nie od dziś wiadomo, że wszystko co wykonuje pracę, którą normalnie wykonać musiałby człowiek, jest atrakcyjne, a wszelkiego rodzaju automatyzacja niezbędnych procesów jest bardzo pożądana. Sprzątanie, to nie do końca przyjemna czynność, ale konieczna, dlatego warto ją przyspieszyć i ułatwić. Odkurzanie zwykle nie należy do codzienności, i jest raczej wykonywane systematycznie raz na kilka dni, co niestety może okazać sie mało efektywne. Robot sprzątający to okrągłe urządzenie, które sunąc po powierzchni wciąga wszystko to, co się na niej znajduje- kurz, brud, drobne śmieci, włosy i sierść. Dzięki temu, że po naładowaniu robi to w zasadzie samoistnie o konkretnej godzinie, którą ustawimy w aplikacji, możemy cieszyć się czystością naszych podłóg każdego dnia

Myjka ciśnieniowa

Wykorzystywana do mycia samochodów i większych przestrzeni podłogowych czy ściennych, niemniej jednak przy zmniejszonych gabarytach i odpowiednich końcówkach, idealna również do domu. Myjka ciśnieniowa to coś w rodzaju odkurzacza, który jednak nie wciąga, a wypuszcza parę wodną lub strumień wodny poprzez specjalnie dobraną końcówkę. Odpowiednio zaprojektowany sprzęt pozwala doczyścić nawet trudno dostępne miejsca, oraz zdezynfekować pełne bakterii przestrzenie, szczególnie w łazience. Takie urządzenie jest znacznie lepsze niż tradycyjny mop czy ścierka oraz detergenty.