Ułatwi życie i zapewni czystość twoich podłóg

Ułatwi życie i zapewni czystość twoich podłóg

Jest nieduży, zwinny, szybki i okrągły oraz niezwykle użyteczny. Robot sprzątający to urządzenie elektryczne, które ma wbudowany akumulator. Na co dzień jest podłączony do stacji dokującej, przy której się ładuje. Po naładowaniu przechodzi w stan spoczynku oczekując na włączenie go i zaangażowanie do sprzątania. Co ciekawe taki robot należy połączyć z aplikacją, w której można ustawić konkretną godzinę, w której ów robot będzie rozpoczynał sprzątanie. Ustawienie godziny zapewnia, że robot przejedzie całą dostępną dla niego przestrzeń, przez co my sami po powrocie do domu, zastaniemy czyste mieszkanie. Jakie inne funkcje ma robot i czy jego działanie jest efektywne?

Aplikacja niczym pilot

Instalacja aplikacji do urządzenia jest konieczne, ale bardzo ułatwia współpracę z robotem. Jak zostało wspomniane, dzięki aplikacji można ustawić godzinę sprzątania, ale można też dzięki niej odpalić go niczym telewizor pilotem. Ponadto będąc w domu, mając nagłą sytuację, która wymaga odkurzenia niedużej przestrzeni, można sterować drogą przejazdu robota, a następnie po zakończeniu sprzątania wysłać go do stacji dokującej, gdzie będzie oczekiwał na kolejny czas pracy. Aplikacja pokazuje też drogę przejazdu maszyny, ilość pokonanych metrów, czas pracy czy procent naładowania akumulatora. Robota można włączyć poprzez przycisk umieszczony na jego wierzchu, jak również zakończyć jego pracę, wtedy gdy tego potrzebujemy poprzez guzik z grafiką domku.

Praca robota sprzątającego jest bardzo łatwa, bowiem nie wymaga ona żadnej ingerencji człowieka. Co ważne, należy usunąć z podłogi wszystko to, czego robot nie posprząta, lub co może zatrzymać jego pracę jak kable czy ubrania. Im więcej przestrzeni pozostanie niezastawionej przez meble i urządzenia, tym sprzątanie będzie efektywniejsze i dokładniejsze. Urządzenie pracuje tak, że na początku skanuje przestrzeń, a następnie wyznacza strefy, które skrupulatnie i wielokrotnie przemierza, by zapewnić jak najdokładniejszą jakość sprzątania.

Sprawdź także: worki foliowe na odpady producent – PTS Rabka