Wieczór panieński – jak dobrze zorganizować tą wyjątkową noc?

Wieczór panieński – jak dobrze zorganizować tą wyjątkową noc?

Organizacja wieczoru panieńskiego zdecydowanie nie jest prosta. Jednak nie niemożliwa! W sieci można znaleźć wiele pomysłów i inspiracji na zorganizowanie tej imprezy w jak najlepszy sposób. Ważne są pewne fundamenty, których powinna przestrzegać każda świadkowa – bo to ona najczęściej zajmuje się organizacją tego przedsięwzięcia.

Tok postępowania organizacyjnego

Warto ustalić sobie konkretny tok postępowania organizacyjnego – listę, której będziem można się trzymać. Dzięki niej żadna świadkowa nie zapomni o jakimś ważnym szczególe. Wszystko rozpoczyna się od ustalenia listy obecnych gości. Powinno zrobić się to z sporym wyprzedzeniem, gdyż w dzisiejszych czasach ludzie mają zaplanowane naprawdę sporo tygodni do przodu. Wieczór panieński organizuje się około miesiąc przed weselem stąd naprawdę za organizację wieczoru panieńskiego zajmuje się wiele miesięcy przed. Później ustala się budżet i można wreszcie rozpocząć konkretne plany!

 

-Miejsce; najważniejszy punkt, który powinien być skorelowany z zainteresowaniami panny młodej – tak, aby czuła się tak swobodnie niczym ryba w wodzie. Tylko wtedy finalnie będzie w pełni zadowolona z zorganizowanej imprezy. Opcji jest mnóstwo – wyjazd do nowego miasta, trochę zwiedzania, wieczór w SPA, impreza w klubie czy domówka – to tylko nieliczne z pomysłów, które są uskuteczniane.

 

-Gry i zabawy; każda impreza musi mieć swój podkład. Gry i zabawy z pewnością są dobrym pomysłem, który integruje ze sobą całą grupę. Nie każda z uczestniczek wieczoru panieńskiego musi się dobrze zgrać – takie gry potrafią zdziałać prawdziwe cuda! Przykładem są alko-karty, quiz dotyczący wiedzy o panie młodym, kalambury czy tabu.

Sprawdź: Wieczór panieński Wrocław

-Akcesoria – nawet najdrobniejsze akcesoria potrafią zdziałać prawdziwe cuda! Podstawowymi akcesoriami są kubeczki, talerzyki czy słomki wkomponowane w wystrój całego pomieszczenia. Jednak warto też dokupić szarfę bądź koronę dla panny młodej, aby poczuła się naprawdę wyjątkowo! To drobny koszt, a potrafi wnieść ogromny klimat dla całej imprezy. Wiele kobiet decyduje się również na ustalenie punktu do zdjęć i kupuje śmieszne tabliczki – czar wspomnień zamknięty w zdjęciach będzie mógł przypominać wszystkim o całym wieczorze panieńskim.

Podsumowanie

Jak widać organizacja wieczoru panieńskiego nie jest taka prosta jakby się wydawało. To wiele pomysłów, rezerwacji i ustaleń na wiele miesięcy przed weselem. W razie wątpliwości można również organizację powierzyć firmie zewnętrznej, która zorganizowała już nie jeden udany wieczór panieński.