Wynajem długoterminowy – na co zwracać uwagę

Wynajem długoterminowy – na co zwracać uwagę

Każdy przedsiębiorca chce, żeby jego firma była jak bardziej rentowna i przynosiła jak największe benefity dla jego osoby. Jednak na rynku przewozowym trudno się przebić i nie raz trzeba obniżać ceny czy targować się z zleceniodawcami. Dodatkowe koszty jakie są związane z utrzymanie floty, naprawą samochodów i przeprowadzaniem u nich kontroli technicznych bywają bardzo duże. U starszych samochodów ryzyko awarii bywa bardzo duże, a samochody wtedy nie dość, że posiadają przestoje, to jeszcze chłoną koszty. Dlatego wynajem długoterminowy samochodów ciężarowych jest bardzo atrakcyjny i decyduje się na niego coraz więcej przedsiębiorców dbających o swój biznes. Umożliwia to bardzo elastyczne podejście do tematu rozbudowania firmy bez inwestycji bardzo dużych pieniędzy polegających na kupnie nowych samochodów, bądź spłacania za nie kredytu z sowitym oprocentowaniem.

 

Jak wybrać dobry wynajem długoterminowy

Jednak, żeby nie było tak kolorowo aby nie wpaść w niepewną firmę zajmującą się wynajem należy przestrzegać kilku ważnych cech. Przede wszystkim sprawdzić zakres usług zawartych w umowie najmu i przeczytać ją bardzo dokładnie. To nie sama cena netto samochodu jest najważniejsza, ale jeszcze istnieją dodatkowe usługi jakie powinny zostać doliczone do samochodu, które bywają po prostu niezbędne. Wiele firm kusi niską ceną i wielkimi szyldami, jednak diabeł tkwi w szczegółach. Dobry wynajem powinien mieć w swojej cenie kompleksową opiekę nad samochodem, gdyż po jego oddaniu może okazać się, że wynajmujący zażyczy sobie wymianę wielu elementów co przyniesie duże koszty dlatego uważne czytanie umowy to podstawa!

Obsługa serwisowa na najwyższym poziomie kluczem do zadowolenia! Jest to bardzo ważny aspekt w przypadku przykrej awarii wypożyczanego samochodu. Wynika to z sytuacji w której po awarii nie dostaje się samochodu zastępczego ,,zostając na lodzie”; warto zawrzeć w umowie ten aspekt. Tak samo z oddaniem samochodu do naprawy – warto sprawdzić punkty w jakich potencjalnie należałoby dostarczyć samochód i dowiedzieć się średnich ram czasowych trwania danej naprawy aby wiedzieć na czym się stoi.

Zobacz również: Wynajem izotermy – Truckcare.pl

Wnioski

Mimo wszystko, kiedy dobrze sprawdzi się umowę, którą się podpisuje i dogra się szczegóły to wynajem długoterminowy wydaje się być niezwykle korzystny. Otrzymuje się nowoczesne samochody z kompleksowym pakietem usług dzięki czemu zdejmuje się z siebie potężną dawkę stresu i niepewności oszczędzając przy tym cenny czas.