Youtube- przestrzeń idealna do dzielenia się wiedzą

Youtube- przestrzeń idealna do dzielenia się wiedzą

Youtube to znana już od wielu lat platforma służąca obecnie nie tylko do prezentowania zabawnych treści oraz muzyki i teledysków, ale również wysokiej jakości, pełnych merytorycznych informacji kanałów, pomocnych zarówno w codziennym życiu, jak i w rozwiązywaniu trudnych, technicznych problemów. Czy Youtube to platforma odpowiednia do dzielenia się wiedzą? Czy jest to również dobry kanał marketingowy?

Poradniki, instrukcje, tipy

Youtube to przede wszystkim dobre miejsce do przechowywania i udostępniania treści, które w mogą pomóc w szybkim dowiedzeniu się jak coś zrobić. Na przykład, świetnym rozwiązaniem jest nauka obsługi programów graficznych czy też tych, przeznaczonych do montażu filmów. Dlaczego? Nawet stosunkowo proste tutoriale mogą pomóc w zrozumieniu ich funkcjonowania oraz nabyciu umiejętności, które znacznie trudniej przyswaja się z książki czy podczas wyszukiwania konkretnych funkcjonalności na własną rękę. W przypadku firm tworzących i sprzedających urządzenia elektryczne, dobrym rozwiązaniem może być zamieszczenie filmów instruktarzowych, dzięki którym każdy może nabyć podstawową wiedzę o urządzeniu i ważnych funkcjach, bez konieczności czytania instrukcji obsługi. Zaletą jest również mnogość filmów poradnikowych dotyczących urody, zdrowia czy utrzymywania domu w porządku. Wyobraźmy sobie sytuację, że wylaliśmy wino na jasny dywan. Dla wielu osób jedynym rozwiązaniem jest zakup nowego dywanu, gdyż ten może się okazać nie do odczyszczenia. Warto jednak poszukać informacji w Internecie i przejrzeć Youtube ponieważ z całą pewnością ktoś już znalazł rozwiązanie naszego problemu, które możemy wykorzystać oszczędzając pieniądze i nerwy.

Rozrywka

Serwis Youtube jest również skarbnicą treści rozrywkowych począwszy od stand-upów i kabaretów, aż po niecodzienne programy telewizyjne ze świata czy animowane bajki. Jest to  więc możliwość do konsumpcji treści luźnych, relaksu po ciężkim dniu pracy i chwili dobrej zabawy, która wprowadzi w błogi stan i zapewni odpowiedni odpoczynek dla przemęczonego pracą mózgu.