Zawiasy meblowe 155 stopni – do szafek kątowych

Zawiasy meblowe 155 stopni – do szafek kątowych

W wielu miejscach domu wykorzystywane są różnego rodzaju zawiasy, dlatego można powiedzieć, że jesteśmy do nich przyzwyczajeni. Jednak mało kto wie, że nie wystarczy wejść do sklepu z akcesoriami meblowymi i prosić o jakikolwiek zawias; wybór ten jest znacznie bardziej skomplikowany. Gdzie sprawdzą się zawiasy meblowe 155 stopni?

Kuchnie, łazienki i inne pomieszczenia

Tego typu akcesoria meblowe o dużym kącie sprawdzą się we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach (tak domowych, jak i publicznych – na przykład biurach firmowych), gdzie konieczny jest montaż szafek narożnych. W ten sposób możliwe jest odpowiednie i funkcjonalne otwieranie szafek – również tych łamanych, narożnych.

Podsumowując zatem, zawiasy meblowe 155 stopni idealnie sprawdzą się w różnego rodzaju drzwiczkach łamanych jako zawiasy dodatkowe i w wielu innych sytuacjach. Jednak jeśli chodzi o meble z łamanymi systemami otwierania – szczególnie duże znaczenie ma dobór odpowiedniego rozwiązania kolorystycznego, bowiem są one po prostu widoczne. Dlatego też w sklepie zastanów się dobrze, jaki kolor zawiasów w Twojej opinii pasuje do mebli znajdujących się w domowych (bądź biurowych) wnętrzach i dokonaj wyboru na tej podstawie. Jeśli to możliwe, warto by wszystkie (nie tylko kątowe) zawiasy występowały w jednakowym wariancie kolorystycznym. W ten sposób utrzymamy spójność wewnętrzną, która pomoże w zachowaniu wysokiej estetyki całości.

Czy rodzaj ma znaczenie?

Podobnie jak w przypadku większości innych akcesoriów meblowych – wybór rodzaju dostosowanego do materiału, z którego wykonano szafki, ma ogromne znaczenie. Zawiasy do drewna są inne niż te do materiałów drewnopochodnych. Nieco inne rozwiązania stosuje się w przypadku szafek okolonych aluminiowymi ramkami, a jeszcze innych – do szklanych drzwiczek.

Każdorazowo, duże znaczenie ma również to, jak dużą masę mogą udźwignąć zawiasy. Pamiętaj, że w tym przypadku chodzi nie tylko o estetykę, ale również o bezpieczeństwo. Dlatego też w przypadku jakichkolwiek wątpliwości – skonsultuj się ze sprzedawcą lub producentem.