Zdrowy styl życia- to znaczy jaki?

Zdrowy styl życia- to znaczy jaki?

Media społecznościowe i tradycyjne, celebryci oraz blogerki od dłuższego czasu aktywnie promują zdrowy styl życia. Podobnie dzieje się w przypadku sklepów ze zdrową żywnością oraz wielkich hipermarketów. Trend na to co zdrowe napędza sprzedaż jednak ważne jest to, że faktycznie zmiana nawyków żywieniowych to podstawa do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Wiele osób, które mają problem z wahaniem wagi przyznaje, że rozpoczynając aktywny i zdrowy tryb życia, zobaczyły efekty, którymi są utrzymywanie stałej wagi oraz lepszy wygląd. Czym właściwie jest zdrowy styl życia?

Zamień dietę na styl życia

Styl życia to hasło, które często wykorzystywane jest przez osoby promujące sport i zdrowe odżywianie. Jest to zastępstwo diety, ponieważ zdrowe odchudzanie nie polega na restrykcyjnej diecie, które skończy się wraz z utrata zamierzonych kilogramów, ale jest to ciągły, regularny stan, w którym trzymamy się zasad, natomiast efekty w postaci ujemnych kilogramów będą tylko dodatkową gratyfikacją. Dlaczego nazywanie tego stylem życia jest tak ważne? Wiele osób, które przechodzą na dietę, po powrocie do starych nawyków po prostu otrzymują prezent w postaci efektu jojo. Nie jest to ani dobre dla wyglądu, ani dla samopoczucia i zdrowia, dlatego istotą stylu życia jest wprowadzenie stałych nawyków, które będą respektowane przez całe życie.

Cheat meal

Pod tym ciekawym pojęciem pochodzącym z języka angielskiego, kryje się posiłek grzeszny, czyli odstępstwo od diety. Jeżeli już decydujemy się na prowadzenie zdrowego stylu życia, ważne są też zasady dotyczące odstępstw, które z całą pewnością zdarzą się nawet tym, najwytrwalszym. Jeżeli ustalimy dzień, w którym możemy pozwolić sobie na coś spoza naszego stałego menu, wtedy na co dzień nie będziemy myśleć o takim posiłku, który zjemy, ale w odpowiednio wcześniej ustalonym czasie. Dzięki takiemu racjonalnemu podejściu z całą pewnością szybko wypracujemy zamierzone efekty, a co więcej, wpłynie to pozytywnie na samopoczucie i zdrowie.